Kim jest Katarzyna Grochola?

Katarzyna Grochola to jedna z najbardziej poczytnych polskich pisarek XXI wieku. Autorka zasłynęła powieściami obyczajowymi, które wyróżniały się charyzmatycznymi, pełnymi dystansu do siebie, odważnymi postaciami kobiecymi. Tym, co przyciągnęło do książek Grocholi miliony czytelniczek, była jednak autentyczność i naturalność, jaką emanowały bohaterki. Czy katarzyna grochola wciąż pisze? I po jakie jej książki warto sięgnąć?

Nigdy w życiu

Czytelniczy szał na Katarzynę Grocholę rozpoczął się na początku 2000 roku, gdy do księgarni trafiła jej najbardziej do dzisiaj znana powieść, czyli “Nigdy w życiu”. To właśnie wtedy też wzrosła popularność na powieści obyczajowe z wątkami romantycznymi, które kierowane były do kobiecej widowni. Po kilku latach przyszedł czas na kontynuację, druga część ukazała się pod tytułem “Ja wam pokażę”. Warto zauważyć, że obie te książki szybko zostały zekranizowane. I tak jak po wersje książkowe sięgnęły miliony czytelniczek, tak podobnie sprawa się miała z ilością sprzedanych biletów do polskich kin.

Dalsze losy

Katarzyna Grochola z powieści na powieść stawała się coraz chętniej czytaną autorką. Niemniej jednak należy zauważyć, że duża część jej popularności związana była z książką Nigdy w życiu i jej kontynuacją. Przy tym, Grochola wciąż jest pisarką, która w swoich książkach od lat trzyma wysoki poziom, jeśli chodzi o historię oraz tworzenie bohaterów, których po prostu da się lubić. Choć jej powieści nie znajdują się już na najwyższych miejscach w listach bestsellerów, po książki Grocholi z pewnością wciąż warto sięgać.

Czym wyróżniają się książki autorstwa Katarzyny Grocholi:

– zabawne, pełne dystansu do siebie i świata bohaterki,

– proste historie, z którymi łatwo się utożsamić,

– pełne nadziei opowieści o życiu w nieidealnym świecie,

– wątki obyczajowe przeplatane wątkami romantycznymi,

– nieskomplikowana, ale życiowa fabuła, do której chce się wracać,

– w jej powieściach znajdziemy wiele wątków autobiograficznych.